Osteopatia Kraków - Krakowskie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej

Dla czego warto zwrócić się do Nas?
W Małopolsce istnieje wiele ośrodków, które oferują swoje usługi leczenia. Nie wszyscy jednak wykorzystują skuteczne metody w walce z dolegliwościami. Kontaktując się z centrum rehabilitacji "Cardioclinic" masz pewność skutecznego pozbycia się dolegliwości i ich przyczyn. Nasz zawód jest naszą pasją, skutecznie rehabilitujemy oraz motywujemy pacjentów w powrocie do zdrowia!


Przejdź do treści

osteopatia-kraków

Osteopatia to młoda i ciągle rozwijająca się dziedzina medycyny, przez  niektórych uważana za rodzaj medycyny alternatywnej. Holistyczne  podejście pozwala osteopatom zregenerować ludzki organizm i przywrócić  jego prawidłowe funkcjonowanie. Jakie usługi świadczy osteopata i kiedy  warto z nich skorzystać?

"Człowiek jako całość"

Podejście do człowieka jako do całości pozwala osteopacie na  zdiagnozowanie problemu i jego leczenie z wykorzystaniem naturalnych  metod, np. masażu. Diagnoza stawiana jest jedynie na podstawie badania  pacjenta, a samo leczenie obejmuje tylko dotyk i ucisk w odpowiednich  miejscach. Profesjonalny osteopata ma więc wiedzę nie tylko z  anatomii  człowieka, ale również jego fizjologii, biomechaniki i psychologi. Jest  także specjalistą z zakresu żywienia.Osteopata zajmuje się leczeniem m.in.:
wad postawy

problemów z kręgosłupem, stawami, kolanami, szyją, barkami

migren

problemów gastrycznych

problemów gastrycznych

chorób autoimmunologicznych

problemów z funkcjonowaniem narządów wewnętrznych

chorób wrodzonych
Osteopata pracuje nie tylko z ludźmi dorosłymi, ale również z dziećmi.  Dziecięcy osteopata pomaga noworodkom i niemowlętom przystosować się do  życia poza łonem matki. Może zniwelować kłopoty związane z ulewaniem,  kolkami i zaparciami. Oprócz problemów z funkcjonowaniem niedojrzałego  układu pokarmowego, osteopata zajmuje się także "wyciszeniem" nadmiernie  pobudzonego dziecka, którego pobudzenie wynika z napięcia w miejscu  połączenia głowy z szyją.

Ze względu na brak leczenia chirurgicznego i farmakologicznego, z usług osteopaty korzystać mogą kobiety w ciąży.

Kiedy wybrać się na wizytę do osteopaty?

Wizyta u osteopaty jest pomocna szczególnie w przypadku leczenia rożnego  typu urazów. Terapię stosuje się również po operacjach i porodach, a  także w trakcie leczenia ortodontycznego.

Spotkanie z osteopatą jest zalecane także kobietom w ciąży, które  borykają się z problemami bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa lub  spojenia łonowego oraz rwą kulszową.             

NASI SPECJALISCI OSTEOPATII

mgr Piotr Mroczek
mgr Filip Zarzycki

Jedną z głównych zalet korzystania z metod fizjoterapeutycznych w leczeniu jest to, że w procesie nie jest wymagane stosowanie leków.
Cardioclinic Andrzej Kuc
ul.Henryka Wieniawskiego 64 31-436 Kraków
(nowy adres)
+48 12 255 61 33 9 (fax)
+48 741 345 678 (kom)
Wszelkie prawa zastrzeżone Cardioclinic.pl
Wróć do spisu treści