USG Kraków - Krakowskie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej

Dla czego warto zwrócić się do Nas?
W Małopolsce istnieje wiele ośrodków, które oferują swoje usługi leczenia. Nie wszyscy jednak wykorzystują skuteczne metody w walce z dolegliwościami. Kontaktując się z centrum rehabilitacji "Cardioclinic" masz pewność skutecznego pozbycia się dolegliwości i ich przyczyn. Nasz zawód jest naszą pasją, skutecznie rehabilitujemy oraz motywujemy pacjentów w powrocie do zdrowia!


Przejdź do treści

usg-kraków

Kiedy cierpimy na jakiekolwiek dolegliwości bólowe, czy nagle tracimy na  wadze, mamy biegunkę czy wymioty niewiadomego pochodzenia, a także  gorączkę, bądź cierpimy na dolegliwości ze strony układu moczowego czy  wydalniczego, lekarz może skierować nas na badanie USG.  

Badanie  ultrasonograficzne dzięki falom ultradźwiękowym pozwala na uzyskania  obrazu narządów w postaci szarych zarysów narządów. Lekarz może ocenić  kształt, wielkość narządu, a także jego położenie. Na USG widoczne są  również nieprawidłowe struktury, takie jak np. guzy

Dlaczego warto wykonać USG?

Nawet bez wskazania lekarskiego raz do roku warto wykonać USG narządowe.  W przeciwieństwie do badań rentgenowskich badania ultrasonograficzne  nie są bowiem szkodliwe. Fale dźwiękowe nie są wysyłane z taką siłą, by  możliwe były uszkodzenia narządów i takie ryzyko jest zniwelowane niemal  do zera.


Ponieważ badanie USG jamy brzusznej może ukazać obraz wszystkich narządów wewnętrznych warto wykonywać je okresowo, zwłaszcza, jeśli cierpi się na jakieś dolegliwości bólowe. Oczywiście w przebiegu chorób już zdiagnozowanych regularne wykonywanie USG jest bardzo istotne.

WYKONUJEMY USG

Ultrasonografia jamy brzusznej

Ultrasonografia stawów

Ultrasonografia ginekologiczna

Ultrasonografia tarczycy

Ultrasonografia miednicy

Ultrasonografia moszny

Ultrasonografia dopplerowska

Echo serca

Ultrasonografia transrektalna

Ultrasonografia ciązy

Ultrasonografia bioder niemowląt

Ultrasonografia ślinianek

Badanie USG - stałe monitorowanie stanu pacjenta

Można tu wymienić również USG serca, czy USG dopochwowe, które przez  każdą kobietę powinno być wykonywane raz na pół roku, w ramach  standardowej wizyty u ginekologa. W przypadku przewlekłych zaparć, po  zastosowaniu lewatywy, lekarz może zlecić badanie ultrasonograficzne końcowego odcinka jelita grubego, w celu wykluczenia zmian nowotworowych  i zlokalizowania ewentualnych złogów jelitowych.

Badanie  ultrasonograficzne w każdym przypadku może być wskazaniem do wykonania  bardziej dokładnych badań bądź zabiegów.

W przebiegu leczenia często wykonuje się USG z kontrastem. Pozwala to na  wykonanie dokładniejszego badania poszczególnych narządów. Takie  badanie wykonywane jest np. w przebiegu chorób nowotworowych, a także do  potwierdzenia postawionej diagnozy. Warto korzystać z dobrodziejstwa  jakim jest to badanie, aby ewentualnie móc szybciej wdrożyć właściwe  leczenie.        

NASI SPECJALISCI FIZJOTERAPII

mgr Violetta Dymny

Jedną z głównych zalet korzystania z metod fizjoterapeutycznych w leczeniu jest to, że w procesie nie jest wymagane stosowanie leków.
Cardioclinic Andrzej Kuc
ul.Henryka Wieniawskiego 64 31-436 Kraków
(nowy adres)
+48 12 255 61 33 9 (fax)
+48 741 345 678 (kom)
Wszelkie prawa zastrzeżone Cardioclinic.pl
Wróć do spisu treści